TYB İstanbul Şubesi Metris 2 nolu Cezaevinde mahkûmlarla şair ve yazarları buluşturdu.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında 17 Eylül Perşembe günü gerçekleşen programa Sosyolog-İlahiyatçı Erol Erdoğan, Öykücü Selvigül Şahin ve Öykücü ve Öğretmen Hasibe Çerko katıldı. Saat 14.00’de başlayan programı mahkûmların yanı sıra cezaevi yöneticileri de ilgiyle izlediler.

Programda Erol Erdoğan ‘Merhaba’ ve ‘İkindi Deminde Şehrim’ şiirlerini okurken Selvigül Şahin ise Hazreti Musa Aleyhisselam ile Yusuf Aleyhisselamın hayatlarından bölümler anlattı. Hasibe Çerko’nun okuduğu Dikimevi Hikâyesi ise salondakiler tarafından dikkatlice dinlendi. Hikâyenin bitiminde bir gencin “Bu bizim hikâyemiz” demesi dikkat çekiciydi.

Genç ve orta yaşlıların oluşturduğu mahkûm dinleyicilerin Yusuf aleyhisselamın zindan hayatıyla ilgili anlatılanlara ilgisi büyük oldu. Erol Erdoğan’ın“Elimde iki şiirim var, biri siyasi karaktere sahip, biri aşka dair, hangisini okuyayım?” sorusuna mahkûmların ağırlıklı olarak “Aşka dair olanı oku.” demesi salonda gülüşmelere yol açtı.

Erol Erdoğan, Selvigül Şahin ve Hasibe Çerko’nun ortaklaşa ifade ettikleri “Hayatın henüz başındasınız. Burayı kendinize mektep bilin. Dışarıya çıkınca güzel günler sizin olacak. Umutsuz olmayın. Burada dost olun.” sözleri tüm mahkûmlar tarafından alkışlandı. Program moral verici dua ve cümlelerle sona erdi. 

Önceki İçerik‘DERGİ EDİTÖRLÜĞÜ CİDDİ İŞTİR’
Sonraki İçerikIssızlığı Söylemek imza ve söyleşi günü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here